drzwi wewnętrzne
drzwi przeciwpożarowe
Blog

Drzwi do loftu - topowe wzory

28/06/2021
autor: 
kategoria: TRENDY

Drzwi do loftu – topowe wzory

Jakie wybrać modele i kolory, aby nadać nowatorski wygląd aranżacji? Czym się kierować przy wyborze systemu ościeżnic? Podpowiadamy topowe rozwiązania dla oryginalnego wnętrza.


drzwi HAPTIC, wzór 04, ościeżnica regulowana DIN

Dowiedz się:

  • czym wyróżnia się loftowy styl,
  • jakie wybrać loftowe drzwi wewnętrzne,
  • jak dopasować system ościeżnic dla industrialnego wnętrza.

Co kryje się za sukcesem industrialnych przestrzeni? 

Mieszkania urządzone w stylu loftu to hit ostatnich sezonów. Czym wyróżnia się ten kierunek w aranżacji, że zyskał tak dużą popularność? Po pierwsze doceniamy go za odwagę i łamanie schematów w architekturze wnętrza. Pokazywanie elementów konstrukcyjnych kiedyś uznane byłoby za błąd w wystroju. Dziś ta surowość staje się jego mocnym atutem. W wiekowych kamienicach odsłaniamy niemal zabytkowe belki czy ściany z cegłami. W nowych nieruchomościach zobaczymy stropy czy nieotynkowane ściany z betonu.

Po drugie nurt ten oddaje charakter i energię miasta. Obecnie mieszkania urządzamy tak, aby ułatwiały nam szybkie tempo życia w metropolii. Jednocześnie zależy nam na podkreślaniu indywidualności. Subtelny klimat fabryki i nawiązania do przemysłowego wzornictwa to klucz do modnej aranżacji.

Po trzecie doceniamy dbałość o szczegóły zagospodarowania przestrzeni. Na tej z reguły niewielkiej powierzchni umieszczamy niezbędne strefy mieszkalne. Kuchnia, sypialnia i salon przenikają się wzajemnie. Często pojawiają się także antresole. Stąd nieruchomość, aranżowana na styl „wyrafinowanego strychu”, powinna być dobrze zaprojektowana. Tu liczy się każdy metr kwadratowy i umiar w dekoracji. Elementy wyposażenia pełnią określoną funkcję użytkową i dekoracyjną. Istotą rolę odgrywają także drzwi wewnętrzne, które dobieramy pod potrzeby wnętrza. Poznajmy możliwe opcje wzorów stolarki pasujące do nowoczesnego mieszkania.

drzwi LUMEN, wzór I, ościeżnica regulowana LUMEN

Jaki wzór skrzydeł wybrać do nowoczesnego lokum?

Wybierzmy wzór, który stworzy z aranżacją harmonijną całość. Postawmy na wykończenie i materiały pasujące do naszego wnętrza. Nowoczesnego charakteru doda z pewnością akcent szkła. W ofercie POL-SKONE znajdziemy pełne szklone modele np. LUMEN z hartowaną taflą zamontowaną na specjalnej regulowanej ościeżnicy. Do sypialni czy łazienki dopasujemy z tej kolekcji wersje z szybą w kolorach: biała satyna lub grafit. Modne lokum wzbogacą także wzory z pionowymi szybami np. z kolekcji ESTATO czy ESPINA.

Industrialne przestrzenie podkreślą akcenty metalu, np. w formie dekoracyjnych albuminowych listew drzwi. Wzory z aluminiowymi dekorami oferują SEMPRE ALU czy ETIUDA LUX. Ciekawe projekty dopasujemy ze specjalnych kolekcji. Modele DECO INVEST z bulajami i profilem ze stali nierdzewnej okażą się mocnym punktem naszej nieruchomości.

Pamiętajmy o minimalistycznych projektach o gładkim wykończeniu. Znajdziemy je np. w malowanej kolekcji CAMBIO. Gładkie drzwi np. IMPULS czy ETIUDA dobierzemy także w powierzchniach LAMISTONE CPL czy SILKSTONE. Lofty ozdobią również wzory z nietypowymi rozwiązaniami. Należą do nich dodatki lustra lub tablicy. Modele drzwi z tablicą to hit SEMPRE i SEMPRE LUX. Nie trzeba przypominać, jak magnetyczne tablice są przydatne i praktyczne. Zapiszemy na nich niezbędne dla domowników informacje czy inspirujące sentencje. Dodatkowo lustro w drzwiach to eleganckie rozwiązanie powiększające przestrzeń.

Lofty bazują na oryginalności. Pamiętajmy o niej przy wyborze stylu drzwi wewnętrznych.


drzwi 
DECO, wzór 05SD, ościeżnica DIN

Stolarka w industrialnym kolorze

Industrialne mieszkanie w bloku uzupełnią klasyczne odcienie czerni, szarości i bieli. Stonowane kolory dodadzą stylowego charakteru nieruchomości. Biała i czarna kolorystyka pozwoli przemycić retro wzory np. FIORD czy MODERN. Lofty podkreślą czarne nowoczesne drzwi np. TIARA. Dobrym wyborem okażą się także szarości, które dobierzemy z kolorystyki LAMISTONE CPL czy LAMINOWANYCH. Odcienie industry czy antracyt wpiszą się w charakter przemysłowego wnętrza. Jeżeli szukamy innej opcji niż totalnie czarne drzwi postawmy na detal czerni. 

drzwi TIARA, wzór W06, ościeżnica DIN

Nie tylko jednolite kolory, ale również i motywy drewna będą pasowały do przemysłowych aranżacji. Prestiż domu podkreślą fornirowane skrzydła drzwiowe w jasnych lub ciemnych odcieniach. POL-SKONE wprowadziło do oferty projekty w dwóch kolorach: dębu europejskiego i czerni dla kolekcji: DECO LUX, SEMPRE LUX, ESTATO LUX oraz ESPINY. Rozwiązanie idealnie wpisze się w modne metraże.


drzwi ESPINA, wzór W00, ościeżnica DIN DUO

Nowoczesny system ościeżnic

Przesuwne drzwi loftowe zyskują na popularności. W ofercie POL-SKONE dostępne są różne systemy przesuwne np. MOVI. Drzwi w nim zamontowane wyglądają niezwykle lekko we wnętrzu. Modnym rozwiązaniem są także drzwi ukryte w ścianie. System krytej ościeżnicy HARMONY wpisuje się w trend minimalizmu w przestrzeni. Za sprawą zlicowania powierzchni skrzydła z powierzchnią ściany stają się integralną częścią wnętrza. Dobrym wyborem będą także skrzydła w systemie bezprzylgowym. Dają one wrażenie przestronności, a niewidoczne zawiasy sprawiają, że drzwi wyglądają niezwykle lekko.


Ościeżnica kryta HARMONY POL-SKONE

Przy wyborze drzwi wewnętrznych do loftu zwróć uwagę na:

  1. skrzydła w odcieniach: czerni, bieli i szarości,
  2. oryginalne wzory: jednolite, z szybami lub aluminiowymi dekorami,
  3. systemy bezprzylgowe (np. DUO, DIN DUO, VERTIGO), kryte ościeżnice (np. HARMONY) lub wersje przesuwne (np. MOVI).

ZOBACZ TAKŻE:

ANMI W00 DECO 00 ESPINA W01 HAPTIC 05

ZOBACZ

ZOBACZ

ZOBACZ

ZOBACZ

 

Powrót
Ocena:  4/5
Dziękujemy za ocenę

Komentarze

Pozostałe wpisy