drzwi wewnętrzne
drzwi przeciwpożarowe
Blog

Drzwi w stylu nowojorskim

19/06/2020
autor: 
kategoria: TRENDY

Drzwi w stylu nowojorskim

Jakie wybrać drzwi do mieszkania, aby podkreślić nowojorski styl? Jakie modele i kolory skrzydeł nadadzą wielkomiejskiego charakteru przestrzeni? Sprawdź!

Jak stworzyć nowojorski styl w mieszkaniu?

Nowojorski styl wnętrza ma wiele odmian, ale łączy je jedno – energia miasta i nowoczesność. W aranżacjach często spotykamy kolorystyczne połączenie: czerni, bieli i szarości. Może ono pojawić się na ścianach, drzwiach i dodatkach w różnych kombinacjach. Jedną z chętnie wybieranych baz są szare ściany, białe skrzydła drzwiowe i listwy przypodłogowe oraz czarne akcesoria.

 

drzwi SIMPLE, wzór 02, kolor biały NCS s0500-N 

Apartamenty rodem z Nowego Jorku urządzimy w oparciu o wyszukane wzornictwo. W takich przestrzeniach obowiązkowo pojawiają się nawiązania do nowoczesnej sztuki. Jak przystało na stolicę mody, także w domu nie może zabraknąć inspiracji trendami. W takim mieszkaniu zobaczymy liczne kolekcjonerskie albumy z designem i architekturą. Charakter wnętrzu nadadzą przemyślane zestawienia elementów aranżacji i drobiazgi. W dekoracji dobierajmy przedmioty dobrze zaprojektowane. Stolarka odegra tu niezwykłą rolę. W kolekcjach POL-SKONE znajdziemy liczne modele drzwi w nowojorskim stylu. Przestrzenie ozdobią np. wzory skrzydeł ze stylowymi detalami jak: ramki, przeszklenia, intarsje.  

Popularnym motywem przewodnim w nowojorskich aranżacjach jest białe trio, czyli skrzydła, ościeżnice i listwy przypodłogowe. Wielkomiejski styl podkreślą klasyczne wzory skrzydeł. W ten nurt wpiszą się linie np. NOSTRE o powierzchni LAMISTONE CPL w białym odcieniu 258. Dobrym wyborem będą także czarne drzwi z szybą. Wersje z pełnym lub subtelnym przeszkleniem znajdziemy w wielu kolekcjach np. MODERN lub INVERNO.

 

drzwi ESPINA, wersja W00, kolor dąb europejski, ościeżnica SYSTEM DIN

Nowojorskie wnętrza to nie tylko łagodne szarości i biele. Pojawiają się tu także nawiązania do natury. Modne drewniane podłogi czy wyszukane projekty fornirowanych drzwi np. ESTATO LUX, odcień 311 jasny dąb, wpiszą się w trend inspiracji naturą. Wśród dodatków postawmy na świeże bukiety kwiatów np. z białych róż. 

Wskazówka:

Oprócz białych czy czarnych skrzydeł, możesz wyróżnić swoją przestrzeń drewnianym wzorem, zachowując przy tym nowojorski klimat. Unikalna kolekcja ESPINA ze wzorem w tzw. jodełkę dopełni designerkie mieszkanie.

Klimatyczny mikroapartament czy luksusowy penthouse

Niezależnie od metrażu, nasze lokum nabierze energii wielkiej metropolii, dzięki dobrze dobranym elementom wyposażenia. Dbałość o detale połączona z nowoczesnym wystrojem, okaże się kluczem dla ekskluzywnych aranżacji. Zasada przemyślanego wyboru dotyczy także stolarki. Dopasowane skrzydła wewnętrzne pod względem kolorystyki, formy i funkcjonalności w znacznym stopniu podniosą prestiż przestrzeni. Z portfolio POL-SKONE dobierzemy idealne drzwi o wyszukanej formie.  

 

drzwi FIORD, kolor biały RAL 9003, ościeżnica DIN

Penthouse na najwyższym piętrze rodem z Nowego Jorku zachwyca ekskluzywnością powierzchni. Całość podkreślają duże okna z widokiem na miasto oraz wysokie sufity. Luksusowe apartamenty w wielkich miastach są także jasne. Poczucie jasności uzyskamy wzorami drzwi z szybami. Do wyboru przeziernymi lub mlecznymi.

W mikroapratmantach w nowoczesnym wydaniu liczy się optymalne wykorzystanie miejsca.  Wyjątkowa stolarka pomoże w zagospodarowaniu i ozdobie luksusowej kawalerki. Nowojorski wystrój podkreślą klasyczne białe drzwi z szybą np. z kolekcji FIORD. Ciekawą propozycją będą pełne szare skrzydła np. CAMBIO w systemie krytej ościeżnicy HARMONY POL-SKONE. Zadbajmy o wysmakowane gadżety typu: modny dywan ze wzorem art déco, zdjęcia, akwarele. Pamiętajmy o elementach sztuki i książkach.

 

drzwi NOSTRE, wersja 03, kolor biały 258

Klasyczne drzwi w nowojorskim stylu:

  • Zwróć uwagę na wzory skrzydeł z dekorami i ozdobnymi ramkami i przeszkleniem

  • Postaw na białe, szare lub czarne kolory drzwi i dopasuj je do ścian i podłóg

  • Dobierz odpowiednie systemy ościeżnic

Biuro i mieszkanie w wielkim mieście

Nie ma Nowego Jorku bez drapaczy chmur, biurowców i rytmu miasta. W dzisiejszym świecie biuro coraz częściej przenosimy do domów. Pracę zdalną uprzyjemni nam gabinet w nowojorskim stylu. Dekorację zbudują elementy glamour, białe półki na książki, szklany stolik, lustra i stylowe szafki na dokumenty.

Na komfort ciszy i spokoju wpłynie stolarka drzwiowa. Gabinet od reszty domu oddzielą pełne skrzydła np. z linii PASSO. Możemy także skusić się na designerski wzór np. SEMPRE VERSE w wersji białej z dużą mleczną szybą. Przy mniejszych pokojach postawmy na systemy składane lub przesuwne. Dobrze urządzony domowy gabinet będzie przyjemnym i stylowym miejscem w naszych mieszkaniach.

 

drzwi ESTATO, kolor biały NCS s0500-N, ościeżnica DIN

Wskazówka:

Pełne skrzydła wpłyną na poczucie intymności, przeszklone dodadzą szyku i wprowadzą światło do wnętrza. Rozwiązaniem pośrednim są mleczne szyby.

ZOBACZ TAKŻE:

FIORD S8

MODERN 08 S10

VERTIGO W02

TIARA W2

SPRAWDŹ

SPRAWDŹ

SPRAWDŹ

SPRAWDŹ

Powrót
Ocena:  4.3/5
Dziękujemy za ocenę

Komentarze

Pozostałe wpisy