drzwi wewnętrzne
drzwi przeciwpożarowe

POL-SKONE na Targach BUDMA 2020

W dniach 4 – 7 lutego 2020 odbyły się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA. Prestiżowe dla rynku budowlanego wydarzenie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Tegoroczna BUDMA zgromadziła aż 1000 wystawców z ponad 30 krajów świata. Podczas wystawy można było z wyprzedzaniem poznać trendy nadchodzącego sezonu.

30 lat POL-SKONE – nagroda Międzynarodowych Targów Poznańskich

Z uwagi na obchodzone 30-lecie, tegoroczne targi były dla POL-SKONE wyjątkowe. Przez trzy dekady ciężko pracowaliśmy na pozycję lidera stolarki otworowej, który nadaje tempa rynkowi w Polsce i nie tylko. Od 1990 roku wyznaczaliśmy nowe, innowacyjne kierunki rozwoju branży. Od początku istnienia firmy dbamy o najwyższą jakość naszych wyrobów, przy produkcji zwracamy dużą uwagę na używane surowce.

Z okazji jubileuszu założyciel firmy Prezes Jan Szulżyk odebrał na scenie nagrodę.

POL-SKONE zaprezentowało swoją ofertę w pawilonie nr 5, na imponującej powierzchni aż 300 m2. Nowoczesne stoisko marki przyciągało Klientów targów. Nasza ekspozycja została wyróżniona nagrodą Acantus Aureus i tym samym znalazła się w gronie najatrakcyjniejszych stoisk Targów BUDMA 2020. Przez 4 dni odwiedziło nas tysiące gości z Polski i zagranicy. Pokazaliśmy blisko 70 wzorów skrzydeł zgodnych z najnowszym światowym designem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami dla przestani prywatnych i użyteczności publicznej.


Wariacje na temat koloru

Przez 30 lat osiągnęliśmy niemal perfekcję w malowaniu drzwi i ościeżnic, czym wyprzedzamy konkurencję. Linia MALOWANE, której wzory ozdabiały tegoroczną ekspozycję, to wysokiej klasy projekty drzwi, połączenie stylu, elegancji z najwyższą jakością wykonania. Innowacyjne technologie produkcji wyróżniają naszą ofertę pośród innych producentów.

Niezwykłym atutem malowanych wyrobów POL-SKONE jest szeroka kolorystyka palet RAL i NCS. Tak spektakularna gama pozwala na pokrycie skrzydeł na dowolny kolor. W trosce o naturalne środowisko stosujemy wodorozcieńczalne, ekologiczne farby akrylowe.

Na tegorocznej BUDMIE postawiliśmy na cztery strefy malowanego koloru: zielony (RAL 6005), biały (RAL 9003), czarny (RAL 9005), szary (RAL 7047). Pierwsza zielona strefa, w naszej firmowej barwie, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Prezentowaliśmy tu zielone drzwi: SUBLIME B7, TIARĘ W02, ESTATO A02. Druga strefa to białe drzwi, mocno utrzymujące się w tendencjach współczesnej architektury. W bieli pokazaliśmy wzory: SUBLIME B9, VERTIGO W00, MODERN W08, ESTATO A02, TIARĘ W08, VILANO W00. Trzecia strefa to czarne drzwi, wschodzący trend światowych aranżacji wnętrz. Luksusowy czarny odcień wystąpił na skrzydłach: FIORD W00, VERTIGO W00, TIARA W07, HARMONY BLACK. Ostatnia malowana strefa to szare drzwi, reprezentowane przez HARMONY.

W kolekcji MALOWANYCH pojawiły się także nowości. Do subtelnej rodziny SUBLIME, z laminowanym obrzeżem skrzydła, dołączyło aż 6 nowych projektów - B7, B8, B9, B10, B11, B12. Popularną linię TIARA wzbogaciła wersja W08 z pojedynczym, pionowym dekorem.

Nasza wystawa inspirowała do odważniejszego dobierania kolorów i elementów dekoracyjnych drzwi. MALOWANE to także szereg atrakcyjnych detali, które dopasujemy do dowolnych tonacji skrzydeł. Wachlarz dostępnych dekoracji np.: ozdobne profile ramek, frezowania, aluminiowe dekory czy czarne laminowane obrzeża, daje pole do kreacji, opcję odejścia od standardowego wykończenia. W efekcie uzyskujemy niepowtarzalne drzwi, na miarę wyjątkowej aranżacji. Ciekawe, niestandardowe połączenia to zestawy np.: białego, zielonego skrzydła z czarną szybą i czarnymi okuciami, lub czarnymi aluminiowymi dekorami i czarnym obrzeżem.

 

Na uwagę zasługuje także nowoczesny system HARMONY POL-SKONE, dla drzwi jednoskrzydłowych i dwuskrzydłowych, gdzie skrzydło możemy pokryć w kolorze ściany. HARMONY jest przykładem nieograniczonej palety możliwości aranżacji od POL-SKONE.

Siła tkwi w naturze

Produkcja POL-SKONE opiera się na materiałach wytwarzanych we własnych tartakach  - zlokalizowanych w fabrykach w Niemcach i Biłgoraju. Zapewniamy solidną drewnianą konstrukcję wyrobów. Na przestrzeni 30 lat otrzymaliśmy wiele nagród i certyfikatów potwierdzających najwyższą jakość usług i produktów. Jednym z najważniejszych wyróżnień jest międzynarodowy Certyfikat FSC® (Forest Stewardship Council®) nadawany wyłącznie producentom spełniającym ponadprzeciętne standardy środowiskowe i społeczne.

Inspiracje naturą są nieodłączną bazą w stosowanych przez nas powierzchniach. Naturalny charakter fornirów, posiadających różnorodne usłojenia i odcienie, gwarantuje niepowtarzalne skrzydła z unikalnym wykończeniem. Linia FORNIROWANE to także modele z głęboką strukturą drewna, zapewniającą ponadczasowy styl. Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z naturalnym materiałem to wypracowana sztuka uzyskiwania jedynych w swoim rodzaju projektów drzwi.

Popularnością cieszyła nowości czyli MONA z charakterystycznympołączeniem poziomych i pionowych usłojeń z czarnym panelem lub szybą. Ten nieszablonowy design skrzydeł wpisuje się w aktualny trend inspiracji naturą.

Kolorystyka z motywem drewna powierzchni LAMISTONE, LAMINOWANYCH, SILKSTONE czy ECO TOP także powstaje w oparciu o inspiracje płynące z przyrody. Stylowa nowość, przykład czerpania z natury czyli dąb delano ozdabiała na naszej ekspozycji szereg drzwi (PASSO W01, IMPULS W00, MONA W02, MONA W01, ARCO W02). Odcień zachwyca wyraźnymi usłojeniami drewna nawiązującymi do leśnej świeżości.

Strefa Architekta

POL-SKONE to także oferta rozwiązań technologicznych i inwestycyjnych oraz profesjonalne wyroby dla indywidualnych Klientów. Systemy POL-SKONE to prekursorskie projekty dające nowe możliwości aranżacyjne. Hitem naszej przestrzeni wystawienniczej był nowy System REVES. Połączony z systemem DUO pozwala zachować od strony korytarza identyczny wygląd drzwi, które otwierają się w różnych kierunkach. Powierzchnia skrzydeł w obu systemach licuje się z powierzchnią ościeżnicy, tworząc z nią jedną płaszczyznę. Zawiasy pozostają ukryte, dlatego od strony korytarza nie będzie zauważalna różnica w ich budowie. Polecany dla wyjątkowych wnętrz, gdzie wystrój dopracowany jest w każdym detalu. Skrzydło REVES dostępne jest w wersjach pełnych bez przeszkleń.

Skrzydło w systemie REVES (po lewej), prawe - otwieranie do środka; skrzydło w systemie DUO (po prawej), lewe - otwierane na zewnątrz

Na stoisku POL-SKONE pojawił się także przesuwny naścienny system MOVI. Wyjątkowe rozwiązanie mocno wyróżnia się na tle standardowych systemów przesuwnych. Ukryty mechanizm bez widocznych elementów prowadnic sprawia, że drzwi wyglądają niezwykle lekko i nowocześnie.

Przesuwny naścienny system MOVI

Wyroby POL-SKONE to gwarancja innowacyjności. Kolorystyka naszych drzwi rozbudowywana jest w oparciu o architektoniczne trendy. Odcienie szarości naszych skrzydeł podkreślą m.in. niezwykle modny styl loftowych mieszkań. Industrialny charakter wystroju uzupełnią drzwi w nowej kolorystyce UNI MAT PLUS, ze wzmocnioną powierzchnią charakteryzującą się jedwabistą haptyką oraz specjalną powłoką odporną na ślady po palcach. Szarości z linii pokazaliśmy na wzorach HAPTIC W00 - grafite 640 oraz HAPTIC W05 - titano 641. Zainteresowanie zwiedzających budziły nowoczesne powierzchnie nawiązujące do betonu czyli odcienie industry. Modny kolor industry 1 ozdabiał: SONATĘ W8, DECO INVEST W00.

Drzwi SONATA wersja W8, HAPTIC wersja W00, HAPTIC wersja W05

Duże zainteresowanie budziły nasze inwestycyjne produkty m.in. do: hoteli, szkół, szpitali, urzędów. Projekty drzwi technicznych POL-SKONE uwzględniają odpowiednie parametry techniczne i powstają z myślą o użyteczności publicznej. Tegoroczna ekspozycja obfitowała w szereg wysokiej klasy drzwi technicznych. Nie mogło zabraknąć specjalistycznej GAMMY chroniącej przed promieniami Rtg z 3 klasą wymagań wytrzymałości mechanicznej tj. ciężkie warunki eksploatacji. Pokazaliśmy także specjalistyczne drzwi HIGRO wzór 00, w szczególności przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności względnej powietrza i temperatury, zgodnie z instrukcją użytkowania producenta np. saun, basenów. Na uwagę zasługują także inwestycyjne drzwi DECO INVEST z profilem ze stali nierdzewnej z właściwościami III klasy mechanicznej (dla drzwi jednoskrzydłowych). W ofercie POL-SKONE znajdują się wysokiej klasy drzwi przeciwpożarowe, na ekspozycji pojawiły się modele: EI30 SR 32 dB, EI60 SR 32 dB, EI30 SR 42 dB.

Goście BUDMY zapoznawali się także z naszymi solidnymi drzwiami wejściowymi np. CERBER PLUS RC2 oraz RC3. Na ekspozycji nie mogło zabraknąć uhonorowanego w 2019 roku złotym medalem MPT modelu RC4. Na sukces RC4 wpłynęły niezwykle wysokie parametry np.: wytrzymałość mechaniczna klasy 4 wg PN-EN 1192:2001, odporność na włamanie klasy RC4 wg PN-EN 1627:2012 oraz klasa C wg PN-B-92270:1990.

Tegoroczna ekspozycja POL-SKONE na Międzynarodowych Targach Poznańskich potwierdza, że mamy jedną z najszerszych ofert drzwi na rynku. Od lat niezmiennie stawiamy na innowacje wzornicze i technologiczne. Ponadto przy rozbudowie portfolia produktów kierujemy się trendami w architekturze i budownictwie. Nasze produkty doceniają zarówno projektanci, jak i Klienci indywidualni. Cieszy nas bardzo pozytywny odzew rynku co do najbogatszej na rynku oferty. To daje siłę, by nadal spełniać marzenia Klientów - mówi Anna Szulżyk-Maciąg, Wiceprezes POL-SKONE