drzwi wewnętrzne
drzwi przeciwpożarowe
Blog

Zawsze modne, klasycznie czarne

14/10/2021
autor: 
kategoria: TRENDY

Stworzenie pięknego domu wymaga podejmowania wielu decyzji - od wyboru podłogi, koloru ścian, mebli, oświetlenia aż po najdrobniejsze szczegóły, takie jak okucia do drzwi. Chociaż klamki i zawiasy drzwiowe mogą być uznane za mało istotne, ten element wykończenia ma zasadnicze znaczenie w tworzeniu spójnej wizji domu. Przy wyborze okuć drzwiowych do remontowanego lub nowego domu ważne jest, aby podjąć przemyślane działania, ponieważ ta inwestycja będzie nam towarzyszyć przez lata.

 

Jakie kwestie rozważyć, aby dokonać właściwego wyboru i uzyskać pożądany efekt?

1.       Ogólny wygląd domu

Aby upewnić się, że wybór nowych klamek ma sens, najpierw należy zdecydować się na ogólny wygląd całego domu. Biorąc pod uwagę podejście do projektowania wnętrz, pomyśl o ogólnym charakterze wnętrz, może to być klasyczny lub nowoczesny, lub mieszanka stylów z własnym indywidualnym akcentem, z wykorzystaniem odpowiednich kolorów i wzorów.

2.       Kolor

Wybierając ten sam kolor dla armatury w całym domu, uzyskasz spójny i przemyślany wygląd. Dobrym pomysłem jest zbadanie możliwości dopasowania koloru okuć drzwiowych do armatury łazienkowej czy kuchennej. Nawet ramy okienne mogą być brane pod uwagę w tym procesie.

Podobnie jak w modzie odzieżowej, czarny pasuje do wszystkiego, niezależnie od kolorystyki i stylu projektu. Skrzydła drzwiowe w kolorze białym i naturalnego drewna wyglądają fantastycznie z czarnym. Czarne okucia drzwiowe, ościeżnice a także dekory są powszechnie stosowane w pomieszczeniach nowoczesnych i industrialnych, ale także w tradycyjnych i w stylu Hampton. Dobrym przykładem takiego połącznia są skrzydła drzwiowe LOFTY w kolorze dąb halif 231, połączone z ościeżnicą DIN DUO w kolorze czarnym. Czarna klamka IBIZA nadaje całości elegancki i nowoczesny wygląd. Czarne okucia drzwiowe w spektakularny sposób uzupełniają fakturę i usłojenie naturalnego drewna.

Matowe, czarne wykończenia są niezwykle wyrafinowane i kojarzą się bezpośrednio z technologią. Czarna klamka dobrze komponuje się z różnymi kolorami, a także z klasyczną bielą. Może doskonale wzbogacić każde drzwi i nadać im nowy i niezwykły wygląd. Tak jest właśnie w przypadku drzwi TIARA w wersji z dekorem w czarnym aluminium na ościeżnicy DIN. W standardzie znajdują się blacha czołowa zamka magnetycznego oraz zawiasy DUO w kolorze czarnym, do czego idealnym dopełnieniem jest czarna klamka INVERNO.

3.       Okrągła lub kwadratowa rozeta, styl lub wzór klamki

Klamki drzwiowe są dostępne w wielu różnych stylach. ARABIS  jest klasycznym, kwadratowym wzorem. VERANO to klamka z okrągłą rozetą o bardziej eleganckim charakterze. Natomiast czarna klamka PRIMAVERA jest nowoczesnym wzorem, pozbawionym zupełnie okrągłych elementów. Po raz kolejny, możesz wybrać spójny styl dla klamek drzwiowych, pasujących do armatury oraz uchwytów do szafek kuchennych lub łazienkowych.

Wszystkie wymienione klamki idealnie pasują do drzwi z kolekcji SONATA, która to będzie idealnym zwieńczeniem wnętrz o cechach industrialnych, dających poczucie wyzwolenia od panujących standardów. Czarne aluminiowe dekory zestawione w różnych wariantach połączyć można z  laminowanym obrzeżem skrzydła w kolorze czarnym oraz jasną kolorystyką wiązu bielonego, piaskowego i szarego z usłojeniami pionowymi lub poziomymi.

4.       Rodzaj zastosowanych zawiasów

W kolekcji BLACK znaleźć możemy zawiasy regulowane kryte HARMONY oraz DUO, dedykowane do systemów bezprzylgowych. W systemach przylgowych zastosowanie znajda czarne zawiasy trójdzielne typu T (do ościeżnicy DIN oraz metalowej). Dodatkową opcją jest zastosowanie czarnych osłonek na zawiasy, a także czarnych blach i wkładek do zamków.

5.        Jakość

Nowe domy lub remonty to inwestycja na wiele lat. Dlatego ważne jest, aby wybrać okucia drzwiowe wysokiej jakości, która wytrzymają próbę czasu i wielokrotne użycie każdego dnia, szczególnie w przypadku drzwi wejściowych i drzwi o dużym natężeniu ruchu. Nie tylko mechaniczna i konstrukcyjna jakość jest ważna. Także kolor wykończenia klamki drzwiowej powinien być brany pod uwagę. Udowodniono, że klamka jest najczęściej dotykaną rzeczą w domu. W przeciwieństwie do chromowanych okuć, na czarnym uchwycie odciski palców są znacznie mniej widoczne.

 

Jeśli pragniesz, aby Twój projekt był efektowny i ponadczasowy, czarne okucia do drzwi mogą być tym, czego szukasz. Czarne klamki i akcesoria do drzwi dodają nowoczesności większości wnętrz. Czarny kolor jest stosunkowo odważny, ale jednocześnie wyrafinowany i subtelny, a używany z odpowiednimi materiałami sprawdzi się w różnorodnych stylizacjach.

Najlepszy efekt osiągniesz stosując czerń z jasnym akcentem kolorystycznym. W ten sposób  uzyskasz największy kontrast, który nada Twojemu wnętrzu dodatkowy wymiar.

 

Powrót
Ocena:  5/5
Dziękujemy za ocenę

Komentarze

Pozostałe wpisy