drzwi wewnętrzne
drzwi przeciwpożarowe
Blog

Jaki wybrać kolor drzwi?

14/04/2020
autor: 
kategoria: PORADY

Idealnie dopasowany kolor drzwi

Czy kolor drzwi wpływa na odbiór wnętrza? Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego odcienia? Podpowiadamy, jak dobierać kolorystykę stolarki.

Kolor stolarki drzwiowej powinien harmonizować z wnętrzem. Nowoczesne trendy aranżacyjne nie narzucają ograniczeń w kwestii doboru kolorystyki. Zarówno żywe barwy, jak i stonowane pastele mogą współtworzyć modne mieszkanie, zgodne z kolorystycznymi upodobaniami domowników.

Tonacja drzwi odgrywa ważną rolę w kształtowaniu przestrzeni. Pamiętajmy, aby dopasować ją do barw ścian, podłóg i mebli. Przy doborze koloru kierujmy się także efektem, jaki we wnętrzu chcemy uzyskać. Odcień skrzydeł wpłynie na poczucie jasności pomieszczenia oraz panujący nastrój.

drzwi wewnętrzne ESPINA
Drzwi ESPINA  wzór W01, ościeżnica SYSTEM DIN

Jasna czy ciemna stolarka drzwiowa?

W ofercie POL-SKONE dostępna jest szeroka paleta kolorystyczna dla drzwi. W pomieszczeniach, gdzie dominują nasycone barwy, zaleca się stosowanie jasnej stolarki, natomiast ciemna będzie prezentowała się efektowniej we wnętrzach o stonowanej kolorystyce. Ciemne drzwi wzmocnią wrażenie szykowność, jasne przytulności.

Przy zdecydowanych tonacjach ścian najkorzystniej zaprezentują się modele drzwi w jasnych kolorach – np. białym, które rozjaśniając ścianę, nadadzą wnętrzu lekkości i przestronności. Wrażenie to można spotęgować, stosując modele z przeszkleniami.

drzwi wewnętrzne ETIUDA LUX
Drzwi ETIUDA LUX wzór A02, ościeżnica regulowana SYSTEM DIN

Ciemna stolarka utworzy efektowny kontrast z bielą, beżami, a także pastelami, nadając wnętrzu eleganckiego charakteru. Oryginalny design urozmaicają np. ryflowane panele.

drzwi wewnętrzne SEMPRE ONDA
Drzwi SEMPRE ONDA wzór W00 (drzwi po lewej),
wzór W03 (drzwi po prawej), ościeżnica regulowana SYSTEM DIN

Modne czy klasyczne kolory drzwi?

Kolor drzwi dopasowujemy także do stylu wnętrza. Jeżeli w naszym mieszkaniu dominuje klasyczny wystrój, postawmy na ponadczasowe nuty. W modnie urządzonych mieszkaniach z pewnością pojawią się gorące trendy stolarki.

W malowanych kolekcjach POL-SKONE, dzięki niemal nieskończonym paletom RAL i NCS znajdziemy odcień drzwi pasujący do naszego domu. W obecnych trenach królują kolory typu: biel, szarość, czerń. Stylowe białe drzwi w klasycznym wydaniu dobierzemy np. z linii FIORD, VERTIGO. Nowoczesne lokum podkreślą wzory typu CAMBIO czy SUBLIME.

drzwi wewnętrzne SUBLIME
Drzwi SUBLIME wzór B11, ościeżnica regulowana SYSTEM DIN

Dużą popularność zyskują czarne drzwi, które dostaniemy w różnych kolekcjach np.: TIARA czy IMPULS. W trendy projektach w nadchodzących sezonach pojawią się także szare drzwi, idealne dla stylu industrialnego np. HAPTIC w odcieniu titano czy DECO w odcieniu industry lub antracyt.

drzwi wewnętrzne DECO
Drzwi DECO wzór 05, ościeżnica regulowana SYSTEM DIN

Na popularności nie tracą ponadczasowe nawiązania do natury. W kolorystyce POL-SKONE warto zwrócić uwagę także na szeroką paletę odcieni drewna. Drzwi z motywem drewna to nadchodzący hit. Ciekawa nowość, czyli dąb delano dostępna np. we wzorach MONA, za sprawą mocnego usłojenia stanie się wyraźnym akcentem wystroju. Wyjątkowe przestrzenie podkreśli również fornirowana ESPINA w kolorze dębu europejskiego.

Powrót
Ocena:  3.7/5
Dziękujemy za ocenę

Komentarze