POL-SKONE Orłem Eksportu Województwa Lubelskiego

powrót

Szwecja, Czechy, Słowacja, Niemcy – to tylko kilka spośród wielu państw, do których spółka POL-SKONE eksportuje swoje produkty. Sukces lidera branży stolarki budowlanej został doceniony przez kapitułę konkursu „Orły Eksportu Województwa Lubelskiego”, zorganizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”. Jury nagrodziło firmę w kategorii „Eksportowy produkt”.

POL-SKONE powstało w Lublinie w 1990 roku. W tym roku spółka obchodziła swoje 25-lecie.  Z niewielkich Zakładów Meblarskich Spółdzielni Pracy, firma przekształciła się w wiodącego na polskim rynku producenta drzwi i okien. Codziennie rynkowy sukces POL-SKONE wspiera blisko tysiąc wykwalifikowanych pracowników. Obecnie firma posiada trzy nowoczesne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Lublinie, Niemcach oraz Biłgoraju.

Produkty marki POL-SKONE trafiają m.in. na rynki w Norwegii, Szwecji, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Czechach, Słowacji, Rumunii, a także na Łotwę, Litwę, Ukrainę, Białoruś, czy do Rosji. W całej Polsce firma współpracuje z ponad tysiącem Salonów Sprzedaży.

Przez dwadzieścia pięć lat doskonalimy nasze produkty starając się zachować najwyższą jakość. Niezmiernie cieszy nas sukces, który odnosimy również poza granicami Polski. Nasze wyroby można znaleźć na wielu rynkach w Europie i na świecie. Drzwi naszej marki znajdują się nawet na krańcu świata na Spitsbergenie, gdzie mieści się polska stacja badawcza.
– dodaje Jan Szulżyk Prezes, POL-SKONE Sp. z o. o.

POL-SKONE obecnie produkuje około 100 modeli drzwi wewnętrznych, zewnętrznych oraz technicznych. Ich dopełnieniem są dedykowane poszczególnym wzorom materiały wykończeniowe. Szeroki wachlarz produktów uzupełnia oferta okien drewnianych oraz okiennic. Asortyment POL-SKONE cechuje się wyjątkową innowacyjnością, nowoczesnym designem, a także najwyższą jakością, co potwierdza ogromna ilość nagród i wyróżnień przyznanych firmie na przestrzeni 25 lat.

Wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu „Rzeczpospolitej” odbywało się w ramach konferencji poświęconej eksportowi. Zaproszeni goście  dyskutowali na temat szans oraz zagrożeń związanych z eksportem produktów na rynki zagraniczne. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.POL-SKONE Sp. z o.o.

ul. Hanki Ordonówny 8
20-328 Lublin, Polska

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 7:00-18:00
sobota: 7:00-15:00

tel.: +48 81 728 52 00
fax: +48 81 744 39 12
e-mail: pol-skone@pol-skone.pl