Lubelskie Firmy 25-lecia. Zwycięzcy plebiscytu

powrót

Asseco Business Solutions, Azoty Puławy, Black Red White, Emperia i Pol-Skone to zdaniem kapituły "Gazety Wyborczej" najważniejsze firmy ostatniego 25-lecia. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Trybunale Koronnym uhonorowaliśmy zwycięzców.

Plebiscyt Lubelskie Firmy 25-lecia zorganizowaliśmy przy okazji 25. urodzin lubelskiej "Gazety Wyborczej". Chcieliśmy przedstawić lubelskie firmy, które w ostatnim ćwierćwieczu odniosły sukces. Z założenia nie chodziło nam tylko o firmy powstałe w wolnej Polsce. Chcieliśmy docenić także i te, które odnalazły się w realiach wolnego rynku i dziś odnoszą sukcesy.

Na początku czerwca spośród 171 firm zgłoszonych przez naszych czytelników kapituła, w składzie: dziekan Wydziału Ekonomii UMCS prof. Zbigniew Pastuszak, dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania KUL prof. Zbigniew Żukowski, prezes Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny Maciej Maniecki, dyrektor wydziału strategii i obsługi inwestorów Urzędu Miasta Lublin Mariusz Sagan, dyrektor departamentu gospodarki i innowacji Urzędu Marszałkowskiego Artur Habza, ułożyła listę 25 najważniejszych firm (prezentujemy je poniżej).

Wszyscy laureaci otrzymali w czwartek z rąk zastępcy redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Jerzego Wójcika i szefa lubelskiej redakcji "GW" Pawła Krysiaka pamiątkowe dyplomy.

Dodatkowo uhonorowaliśmy statuetkami pięć najważniejszych firm, które w ostatnim 25-leciu, w ocenie kapituły, odniosły najbardziej spektakularne sukcesy. Otrzymali je przedstawiciele: * firmy specjalizującej się w nowoczesnych rozwiązaniach informatycznych Asseco Business Solutions, * Azotów Puławy, * firmy meblarskiej Black Red White, * Emperii (m.in. sieć Stokrotek) oraz * spółki Pol-Skone.

- To był niesłychanie trudny wybór. A to świadczy o jednym - w Lublinie i w całym regionie drzemie olbrzymi potencjał gospodarczy, który w ostatnich 25 latach świetnie się rozwinął - zauważył prof. Zbigniew Pastuszak.

Wręczyliśmy także nagrodę czytelników. Otrzymała ją lubelska Fabryka Cukierków Pszczółka.

Orginalny tekst: gazeta.plPOL-SKONE Sp. z o.o.

ul. Hanki Ordonówny 8
20-328 Lublin, Polska

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 7:00-18:00
sobota: 7:00-15:00

tel.: +48 81 728 52 00
fax: +48 81 744 39 12
e-mail: pol-skone@pol-skone.pl